Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Probleme me humbjen e peshës së barkut? Këto janë gabimet tuaja

Kur filloni dietën dhe ushtroni, kilogramët duket se shkrihen. Por të gjithë kanë disa kile kokëforta në bark që thjesht nuk duan të largohen.

Rezulton se mund të ketë disa faktorë që kontribuojnë në atë shtresën e fundit të yndyrës, pa e kuptuar mirë as ekspertët e fitnesit.

Megjithatë, mbetet e juaja t’i largoni disa zakone të këqija të ushqyerjes. Me këto këshilla, rruga drejt djegies së dhjamit është më e lehtë.

1. Nuk jeni duke fjetur sa duhet

2. Jeni duke pirë pije te gazuara dietike

3.  Hani porcione të mëdha

4. Ndiqni dietë kufizuese

7. Nuk hani me përgjegjësi

8. Nuk e ndjeni ushqimin me të gjitha shqisat

9. Hani shpejt

10. Nuk pini ujë gjatë ushqimit

11. Hani kur stresoheni

12. Nuk ngjisni shkallët por merrni ashensorin

13. Për cdo gjë ia leni fjalin urisë

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts