Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Prezantuesi i famshëm i BBC: të mposhtësh Corona-n duke qenë me kancer (video)

Prezantuesi i BBC, George Alagiah ka konfirmuar se ai ka mposhtur fshehurazi koronavirusin, pavarësisht se vuan nga kanceri.

Alagiah vendosi të tërhiqej nga puna në fillim të marsit, pas këshillave të mjekëve, për shkak të përhapjes së COVID-19, raporton Evening Standard.

Duke biseduar me kolegen Sophie Raëorth, George ndau një mesazh emocional për të gjithë ata që janë duke luftuar kancerin.

“Nëse mund të jetoj me një kancer, sigurisht që mund të jetoj edhe me një koronë. Unë nuk do të dëshiroja që kjo të tingëllojë e parëndësishme, pasi kisha simptoma shumë të buta, por mendoj se fakti që unë tashmë jetoj me kancer më jep një përparësi.

Kohëra të vështira dhe të errëta, por mendoj disi se ata me kancer janë shumë më të fortë sepse ne e dimë se si duket kur përballesh me diçka ku rezultatet janë të pasigurta. Unë ndiej thellësisht se beteja ime 6-vjeçare me kancerin më ka bërë më të fortë, “ është Alagiah, i cili u diagnostikua me kancer të zorrëve në vitin 2014. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts