Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Post-trazirat dhe prag-inaugurimi i Biden-it: makth pas një tymi i zi mbi Kapitol (pamje)

Kapitoli i SHBA u bllokua të hënën në mëngjes për shkak të një “kërcënimi të jashtëm të sigurisë”.

Pjesa perëndimore e Kapitolit, ku përurimi i Joe Biden është planifikuar të bëhet të mërkurën, është evakuuar.

Por u konfirmuan se ishte një zjarr në kampin e të pastrehëve në bllokun 100 St H SE, i cili u shua.

Ata që ishin brenda Kapitolit u tha që të qëndronin larg nga dritaret dhe dyert e jashtme, por u lejuan të vazhdojnë të lëvizin brenda ndërtesave, shkruan Fox News.

Pamjet që tregojnë një re të dendur tymi pas ndërtesës së Kapitolit po përhapen në mediat sociale. /tresheshi.com/

auto pjese dak

Related posts