Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Pleshti”, sërish më i miri: Lionel Messi fiton Topin e Artë për herë të gjashtë

Lionel Messi fiton “Topin e Artë”, një çmim i destinuar për futbollistin më të mirë në botë në vitin 2019.

Argjentinasi i Barcelonës fitoi në renditjen e prestigjiozes France Futboll për herë të gjashtë në karrierën e tij, duke tejkaluar Cristiano Ronaldon, i cili ishte pesë herë më i miri.

Në konkursin e Topit të Artë morën 180 gazetarë nga e gjithë bota, të cilët i dhanë Messit më shumë vota.

Messit konkurroi për Topin e Artë 2019 me holandezin Virgil van Dijk (Liverpool), Senegalezin Sadio Mane (Liverpool) dhe Cristiano Ronaldon (Juventus).

Çmimi u dha në “Theater du Chatelet” në Paris në një ceremoni të drejtuar nga Didier Drogba dhe Sandy Heribert.

Holandezi Matthijs de Light (Juventus) fitoi trofeun e lojtarit më të mirë të ri nën 21 vjeç. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts