Auto Dak
Auto Dak

Përplasja me spanjollët, Mihal Kokëdhima edhe aktor filmi: nga Porto Palermo në Qeparo, mbi kofano

Pamje të pazakonta janë shfaqur në disa media, të cilat tregojnë një pjesë të së vërtetës së ngjarjes së pak ditëve më parë, kur pronari i Restorant Panorama në Porto Palermo, mes Qeparoit dhe Himarës, u përplas me një grup turistësh spanjollë, pasi këta të fundit u ngritën nga tavolina të pakënaqur me shërbimin.

Dhe ajo që ka ndodhur më pas ka qenë fiks si nëpër filma, ku pronari Mihal Kokëdhima, njeriu që tashmë është i arrestuar me akuzën për dhunim të turistëve, është ngjitur në kofanon e automjetit tip furgon, drejtuar nga një shofer shqiptar dhe shoqëruesi i të huajve po shqiptar.

Kokëdhima e ka thyer xhamin në ecje, pra duke qenë mbi kofano, dhe njollat e gjakut në furgon janë të tijat, shkaktuar nga plagët në duar në momentet që thyente xhamin e përparmë më ecje. Ai e dy shqiptarët debatojnë ashpër ato minuta të pazakonta, ku Kokëdhima rrezikonte dhe jetën.

Ai lutet që makina të ndalet e njëherësh me nervozizëm thyen xhamin, një skenë që përfundon në Qeparo, aty ku policia ka ngritur postobllok.

Ka qenë kjo një ndër ngjarjet më të rralla të jetës shqiptare e jo vetëm të këtyre kohëve. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts