Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Parashikimi afatgjatë i motit: Dimri në Evropë ka mbaruar!

Sipas parashikimit mujor të ECMWF të publikuar në faqen e internetit të EFFIS, dimri në Evropë ka mbaruar.

Një devijim pozitiv i temperaturës pritet në të gjitha javët deri në 1 mars, që është dhe fillimin e pranverës klimatologjike.

Kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë fronte jetëshkurtëra ose ndoshta edhe ciklone që mund të sjellin dëborë, por nga skenarët e mëdhenj të dimrit, duket se asgjë nuk do të vijë.

Kjo mbështetet nga fakti se parashikohet më pak se mesatarja e reshjeve, që do të thotë se anticiklonet e ngrohta vazhdojnë të mbizotërojnë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts