Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Papagalli zgjon të zotin nga gjumi: çohu, ka rënë zjarr!

Anton Nguyen ra në gjumë në shtëpinë e tij dykatëshe në Brisbane kur ajo mori flakë. Ai pretendon se u zgjua nga papagalli i tij Eric, kur ndjeu erë tymi në shtëpi.

Pas kësaj ai mori papagallin, hapi derën dhe shikoi në pjesën e prapme të shtëpisë, kur pa që ajo ishte përfshirë nga flakët, dhe fluturoi jashtë.

Ndërsa zjarrfikësit mbërritën, zjarri përfshiu të gjithë shtëpinë.

Anton Nguyen jeton vetëm.

Papagalli thirri pronarin e tij me emër para se të ndizeshin detektorët e tymit.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende, dhe hetimi është duke vazhduar, raporton Independent. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts