Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Papa Françesku: heronjtë e sotëm, as të pasur e as të famshëm!

Gjatë një meshë të dielë të mbajtur në një kishë të shkretë, Papa Françesku këshilloi të rinjtë të mos kenë frikë të ndihmojnë të tjerët gjatë pandemisë së koronavirusit.

Megjithëse ai zakonisht u drejtohej ambienteve të jashtme para mijëra turistëve, Papa në vend të kësaj foli në prani të vetëm një grusht priftërinjsh dhe murgeshash, ku të gjithë ata mbajtën një distancë të sigurt nga njëri-tjetri, raporton CNN.

“Shikoni heronjtë e vërtetë që dalin në dritë sot: ata nuk janë njerëz të famshëm, të pasur dhe të suksesshëm; përkundrazi atyre u jepen për t’u shërbyer të tjerëve,” tha Papa.

“Mos kini frikë t’i kushtoni jetën tuaj Zotit dhe të tjerëve, ia vlen,” shtoi Papa Françesku. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com