Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje të pabesueshme në gusht: borë në zemër të Europës

Skena mahnitëse vijnë nga të dy vende në zemër të Europës, dhe përveç meteorologëve të befasuar, fotografitë dhe videot e “idilit të dimrit” në gusht po shpërndahen në mediat sociale.

Në Itali, bora ra në kalimin malor Stelvio të hënën në mbrëmje. Stelvio ndodhet në veri të Italisë, në kufirin me Zvicrën në një lartësi prej rreth 2.757 metra.

Videot tregojnë një sasi të madhe dëbore, pothuajse si gjatë sezonit të dimrit.

Gjithashtu, dëborë ra në majën zvicerane të Ëeisflujoh, ku temperaturat janë nën zero.

Kjo majë malore, 2.693 metra e lartë, është e njohur edhe për disa laboratorë të Institutit për Kërkime nga bora dhe ortekët. /tesheshi.com/ 

auto pjese dak

Related posts