Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje të frikshme nga Australia: peshkaqeni kafshon…

Vëllezërit Lee dhe Adam Ferguson nga Perth u nisën një mëngjes javën e kaluar në drejtim të ishullit të Karnak për peshkim, kur u takuan me një peshkaqen të madh të bardhë në gjysmë të rrugës.

Një peshkaqen përgjoi anijen e tyre ndërsa lundronin në brigjet e Australisë Perëndimore. Grabitqari i rrezikshëm nuk kishte frikë nga anija, por filloi ta sulmonte haptas, duke u provokuar më tej nga gjaku i peshkut që vëllezërit hodhën në det për të tërhequr prenë.

“Ademi vuri re diçka dhe tha: ‘Ja, peshk i madh,’ dhe unë i thashë se nuk ishte një peshk i madh, por një peshkaqen i madh,” tha Lee, sipas Daily Mail.

Pastaj pasoi një skenë të pakëndshme me një peshkaqen katër metra të gjatë. Së pari, ai rrethoi anijen për pesëmbëdhjetë minuta, dhe më pas ajo filloi të “kafshojë” helikën e motorit.

Pastaj Lee bëri diçka të mahnitshme, ai shtyu kamerën nën ujë për ta kapur atë.

“Ishte e pakëndshme, por ne nuk ndiheshim se ishim në rrezik,” tha ai. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts