Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje shqetësuese: taka në fytyrën e futbollistit serb, hije vdekjeje në fushë

Në ndeshjen e kampionatit rumani mes Dinamos së Bukureshtit dhe FCSB, ajo që do mbahet mend është një skenë horror përpara fundit të pjesës së parë.

Futbollisti i Dinamos, serbi Slavko Peroviç, u plandos përtokë pas goditjes me takë në fytyrë të pësuar mesfushori mik Cristea.

Peroviçi u shtri pa lëvizur në tokë, ku madje dy ambulanca arritën për ta “kthyer në jetë”.

Pas ndërhyrjes urgjente, Peroviçi u transportua në spital dhe gjendja e tij aktuale nuk dihet. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts