Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamja që po bën xhiron e botës: ku ndodhi dhe si?

Kjo pamje prekëse nga situata COVID në botë, u fiksua javën e kaluar në Spitalin United Memorial në Hjuston, Teksas.

“Unë isha në repartin e COVID-it dhe shoh një pacient të moshuar që ngrihej nga shtrati, duke qarë dhe duke u përpjekur të largohej,” i tha CNN-it Dr. Joseph Varon, shefi i njësisë së kujdesit intensiv në United Memorial.

Shtrimi në spital për pacientët me COVID-19 është “i vështirë”, madje edhe më shumë për të moshuarit që ndihen shumë të vetmuar, tha mjeku, duke shtuar se pacienti së shpejti do të largohet nga spitali.

Dr. Varon i dha rehati pacientit në repartin e tij në një kohë kur ai po punonte të 256 ditën e tij me radhë, pa asnjë ditë të vetme pushimi.

Ai tha se ishte “indinjuar” nga sjellja e qytetarëve të Texas-it, që sipas tij nuk respektojnë masat epidemiologjike.

Texas u bë shteti i parë i SHBA që kaloi milionin e infeksioneve në nëntor që nga fillimi i pandemisë, me më shumë se 21,800 vdekje. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts