Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Opera e famshme në Sidnej: asnjëherë nuk është dukur kështu…(video)

Shtëpia e famshme e Operas në Sidnej është e ndezur me fotografi lëvizëse të zjarrfikësve vullnetarë që ndihmojnë komunitetet e tyre gjatë zjarreve të paparë në Australi.

Kjo, sipas mediave australiane, është një shfaqje vlerësimi për  zjarrfikësit dhe komunitetet që po vuajtur me muaj nga zjarret dhe tymi.

Ndër të tjera, pamjet tregojnë se zjarrfikësit vullnetarë përqafohen, por edhe kafshët që ikin nga një stuhi zjarri.

Që nga korriku, 20 njerëz janë vrarë në zjarre në Uellsin e Ri Jugor, përfshirë tre zjarrfikës, 6,200 kokë bagëtish dhe miliona jetë të egra. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com