Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Nuk mundeni pa sheqer? Më mirë provoni këta zëvendësues idealë

Dëshironi të bëni pijen apo ushqimin më të ëmbël dhe sërish hezitoni të përdorni sheqerin?

Keni të drejtë nëse kërkoni opsione tjera pos sheqerit, pasi ky i fundit gjithnjë e më shumë po konsiderohet si shkaktar i shumë problemeve shëndetësore.

Nisini alternativat me mjaltin organik: i ëmbël, i shijshëm, i shëndetshëm, natyral dhe nuk shkakton alergji dobitë e tij shkojnë përtej shijes, pasi llogaritet se ka fuqi të mëdha antibiotike dhe antioksiante. Përdoreni në çaj apo kafe, por edhe si shtesë në ëmbëlsira.

Shurup Panje

Ndërsa mjalti është dhuratë nga bletët, shurupi i panjës është dhuratë nga pema e panjës. Ky shurup përmban mbi 50 antioksidant. Përdoreni për lyerje të fetave të bukës, apo edhe për shtesë në çaj.

Rrushi i thatë

Nëse doni të gatuani ëmbëlsirë pa sheqer, ja një ide gjeniale: bluani rrushin e thatë në blender deri sa të bëhet në formë pluhuri. Pastaj shtojeni te masa e duhur. Shija? E pagabueshme!

Hurma

Hurma është zgjidhje ideale për persona që kërkojnë të ngopen me diçka të ëmbël. E lehtë për organizmin dhe me shumë fibra, hurma shkon me çfarëdo ëmbëlsire dhe largon nepsin për sheqer, në saje të ëmbëlsisë natyrale. Mos harroni, përdorimi i tepërt i tyre preferohet vetëm për ata që duan të shtojnë peshë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts