Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një “Thumanë e re” mbi gërmadha, Kjo do jetë “lagja e Pacollit” për të pastrehët e tërmetit

Behgjet Pacolli, në rolin e një biznesmeni ndërtimi, ka bërë publik projektet e godinave në të cilat do të strehohen disa nga të pastrehët e tërmetit të 26 nëntorit.

 Të dashur miqtë e mi,
Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth tre javë më parë.

Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit ‘Behgjet Pacolli’. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, shkroi ai në FB.

Pacolli qe ndër të parët donatorë në pas-tërmet, duke premtuar mbi 1 milion euro, e më pas edhe dhjetra banesa për të pastrehët. /tesheshi.com/    

auto pjese dak

Related posts