Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një sulm katërrrotësh mbi Angela Merkelin

Fotografitë tregojnë mesazhin e shkruar ‘Ju mallkoni vrasës të fëmijëve dhe të moshuarve’ dhe ‘Ndaloni politikën e globalizimit’.

Një automjet goditi portën e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel, njoftoi Reuters.

Fotografitë e Reuters tregojnë policinë dhe zjarrfikësit në vendngjarje, si dhe një makinë ku shkruhej “Ndal politikën e globalizimit”.

Disa fotografi tregojnë dhe mesazhin “Ju vrasës të fëmijëve dhe të moshuarve”.

Ndodh ky incident ndërsa është planifikuar të zhvillojë një konferencë video me kryeministrat e provincave gjermane të mërkurën, e cila do të diskutojë shtrirjen e mundshme të masave kufizuese në Gjermani dhe hapat e rinj në luftën kundër virusit koronar.

Tani për tani, nuk ka të dhëna për dëmet e mundshme, si dhe asnjë informacion zyrtar mbi autorësinë e aktit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts