Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një nga gjashtë të mbijetuarat: ja sa u shit në ankand e rralla VW Type 2 PaCoMobil (video)

Bazuar në modelin legjendar të furgonit Volkswagen Type 2, shumë rulota janë krijuar gjatë gjithë historisë, por ky është një nga më interesantët. Në mesin e viteve 1970, kompania meksikane PaCoMobil bëri 50 kopje të rulotave unike dhe thuhet se vetëm gjashtë prej tyre mbijetuan.

Një sosh, VW Type 2 PaCoMobil 1974, u ofrua në ankand në SHBA me një çmim fillestar prej 11,000 $.

Ndryshe nga rulotat e tjera të tipit 2, krijimit të PaCoMobil i është dhënë një funksionalitet i vërtetë: një hapësirë ​​jetese me banjo, frigorifer, dollap dhe dhomë gjumi. Makina është një boksier 1.6-litërsh i ftohur në ajër me një fuqi prej 50 “kuajsh”, i shoqëruar me një transmetim manual me 4 marshe.

Megjithëse fotografitë tregojnë se duhet shumë punë për të eleminuar të metat e fushuesit, kishte një interes të madh për VW Type 2 PaCoMobile të ofruar në ankand. Në fund, u shit për më shumë se 25,500 dollarë, që është 2.5 herë më i lartë se çmimi fillestar. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts