Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një Love Story si në filma: vdiqën ashtu siç jetuan

Bashkëshortët Jack dhe Harriet Morrison ndërruan jetë në të njëjtën ditë pasi kaluan gjashtë dekada e gjysmë në një martesë harmonike.

Çifti i kaloi ditët e fundit në një shtëpi pleqsh në St. Louis, dhe mediat lokale raportuan se ata kanë kaluan momentet e fundit në shtretër binjakësh duke u mbajtur për duarsh.

I pari që vdiq ishte Jack 86-vjeçar, dhe disa orë më vonë ndërroi jetë Harriet, tre vjet më e re.

“Jam e trishtuar, por e di se ata pushojnë në paqe dhe janë përsëri bashkë. Ishte një histori e vërtetë dashurie për librat”, tha e bija.

Ajo shtoi se Jack dhe Harriet u takuan në vitin 1955, pastaj u martuan shpejt dhe kaluan pjesën tjetër të jetës së tyre në harmoni të plotë.

Jack ishte shoferi autobusi kur u njoh me Harriet në një udhëtim, dhe ata e kaluan jetën duke udhëtuar në botë.

“Eshtë e pakonceptueshme që ju të shihnit Jack pa Harriet pranë tij”, tha miku i tyre i familjes, Wayne Price. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts