Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një hixhabmbajtëse në Serbi fton serbët në dialog

Selma Mekiç është një nga gratë më të famshme të mbuluara në Serbi.

Ajo iu drejtua së fundi publikut serb në TV Prva, duke thënë se liria e të jetuarit dhe fjalës është një gjë jashtëzakonisht e rëndësishme.

Ai beson se tradicionalja dhe modernja mund të jenë një kombinim perfekt, por shprehet se vazhdimisht ndeshet me mendime dhe pengesa negative prej hixhabit, të cilin e mban që kur ishte 15 vjeçe.

“Kufijtë janë në kokë, jo në tokë. Unë gjithmonë them, ok, unë mbaj hixhab në kokë, a mund të kalojmë në dialog,” u shpreh Mekiç. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts