Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një gjyqtare s’duron dot padrejtësinë e kolegëve: ç’po ndodh me Margjekajn e 6 mijë eurove?

Për të dytën herë, gjyqtarja Mimoza Margjeka përcolli një sjelljë agressive në publik, shoqëruar dhe me akuza, pas pretendimin se ndaj saj nuk ka prova për çfarë akuzohet.

Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit e la atë sërish në “arrest shtëpie”, ndërsa bashkëshortin Arben Cara sërish në burg, nën akuzën e marrjes së 6 mijë eurove rryshfet për të liruar një trafikant klandenstinësh.

Por ajo pretendon se kjo është një hakmarrje politike, pasi ajo nuk pranoi të mandatonte ish-kryebashkiaken e Durrësit Valbona Sako, pas zgjedhjeve të 30 qershorit, të cilat u bojkotuan nga opozita.

Është gjithçka e përgatitur. Ky shtet nuk bëhet më. Guxoni t’i dilni përballë shtetit, harroje se guxon kush. Kush është fut në burg vetëm ata që i kanë dalë në ballë shtetit. Mos më prek, mos më shty(Përplaset me policët.

Mos më kap mor, ik ore andej, ska asnjë provë, kërkova median në proces, nuk u lejuan. Gjyqtarët janë të frikësuar kanë hall vettingun.

Mos më prek moj më lër të flas. E kam bërë për njerëzit, vendimin e Gjykatës Durrës për zgjedhjet e kanë dhënë për njerëzit. Prit të sqaroj gazetarët…. Më leni të flas mor, ça është fjala, ça keni more… Mos më prek zonjë se do të plas andej….

Është bërë sepse nuk i dhashë mandatin. Le të shfaroset familja ime le të shkatërrohet nuk e kam dhënë mandatin sepse nuk e meritonin”, tha ajo e revoltuar sapo doli nga salla e gjyqit.

Ky është ndër rastet e rralla të një reagimi të tillë kur një njeri nga drejtësia, me pozitë vendimmarrëse, pretendon se po i bëhet padrejtësi në kushtet e të qënit nën akuzë.

Eshtë ironik fakti se shteti që ajo akuzon se po e merr në qafë dhe që pretendon se nuk bëhet, janë kolegë të saj, prokurorë e gjyqtarë.  /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts