Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një cigare shkaktoi zjarrin te Liqeni i Tiranës, arrestohet 53 vjeçari

Një cigare e hedhur pa kujdes shkaktoi zjarrin te Liqeni i Tiranës, ku u dogjën rreth 500 m2 shkurre dhe pemë dekorative.

Policia e Tiranës ka identifikuar dhe ndaluar personin e dyshuar për zjarrëvënien.

Burimet bëjnë të ditur se për këtë vepër penale është ndaluar shtetasi Arben Guga, 53 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penal ” Shkatërrim nga pakujdesia me zjarr të pyjeve dhe i mjedidit pyjor”, parashikuar nga neni 206/2 i Kodit Penal. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts