Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Nis votimi i kryetarit të ri të PD: 104 mijë anëtarë zgjedhin ndërmjet Bashës e Selamit

Rreth 104 mijë anëtarë të Partisë Demokratike kanë nisur nga ora 8.00 votimet për të zgjedhur kryetarin e ri ndërmjet dy kandidatëve, Lulzim Bashës që është vetwngrirë prej një muaji nga funksioni, si dhe Eduard Selamit.

Me anë të një deklarate në orët e mbrëmjes së ditës së djeshme, Komisioni i Operacioneve Elektorale në Partinë Demokratike njoftoi se “ka përfunduar procesi i shpërndarjes dhe marrjes në dorëzim të materialeve zgjedhore në 73 komisionet e ngritura në gjithë vendin, për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë”.

Materialet zgjedhore janë marrë në dorëzim nga përfaqësuesit e kandidatëve dhe drejtuesve të komisioneve.  /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts