Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Nis stërvitja e parë ruso-serbe, S-400 në veprim (video)

Pranë qytetit rus të Astrakhan nisi zyrtarisht stërvitja e parë ushtarake ruso-serbe, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Ruse.

E quajtur “Slavia Shield”, ajo po mbahet për herë të parë në histori mes dy vendeve, dhe, sipas organizatorëve, delegacioni serb pati mundësinë e parë që të shihte në veprim sistemin e raketave S-400.

“Ushtarakë nga Serbia morën pjesë në përmbushjen e qëllimeve të përcaktuara duke përdorur sistemet ZRK, si dhe Pancir-S. Detyra kryesore ishte mbrojtja kundër një sulmi masiv nga kundërshtarët dhe shkatërrimi i objektivave balistikë”, shpjegoi Ministria e Mbrojtjes ruse.

Ajo shtoi se forcat ruse dhe serbe ishin angazhuar shtatë herë gjatë stërvitjes. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com