Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Negociatat, Meta i “kujton” Merkelit kushtet e Bundestagut

Pas shpalljes nga Merkel në konferencë shtypi me kryeministrin Rama, se jo maji por marsi mund të jetë data e çeljes së negociatave, Presiedenti Meta ka përcjellë një përshëndetje “pa retushim” fotoje, duke publikuar atë të kancerales me “armikun” e tij politik, kryeministrin Rama.

“Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian”, shkruan Metra.

E më tej, ai përmend të ashtuquajturat “9 kushtet e Bundestagut”, një refren opozitar, edhe pse vetë Merkel nuk foli për to në komentet e saj mbi negociatat.

“Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë!”, shkruan Meta.

“9 kushtet” në fakt, janë shndërruar nga opozita si lloj “kali beteje” në politikën e brendshme.

Rasti më i fundit e tregon këtë; kur s’ipërmend Merkel dhe i potencon Meta. /tesheshi.com/     

auto pjese dak

Related posts