Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Në këto dy vende Corona po tregohet e pamëshirshme: tregues të frikshëm jetëhumbjesh

Në 24 orët e fundit, 1.026 njerëz vdiqën në Brazil dhe 625 në Meksikë si rezultat i infeksionit të ri koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë e Brazilit tha se numri i të vdekurve, nga 1.026 vdekje të reja, ishte rritur në 35.047. Kishte 31.065 raste të reja në vend, duke e çuar totalin në 646.006.

Të dhënat nga faqja e internetit Worldometer, e cila jep informacione mbi situatën epidemiologjike në vend, tregojnë se Brazili është epiqendra e infeksionit në Amerikën Latine.

Ndërsa të dhënat nga Ministria e Shëndetit Meksikan tregojnë se 625 persona të tjerë kanë vdekur në 24 orët e fundit si rezultat i infeksionit. Numri i përgjithshëm u rrit në 13.1170.

4 346 persona të tjerë testuan pozitivë për koronavirusin në Meksikë brenda një dite, duke e çuar në 110.026 gjithsej.

Në Meksikë, numri i vdekjeve tejkaloi 500 për herë të parë në 27 maj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com