Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ndërpritet seanca: Hidhet gaz lotsjellës edhe për Presidentin

Ka zgjatur vetëm dy orë normaliteti në sallën e Kuvendit të Kosovës, më pas opozita ka hedhur sërish gazlotsjellës, duke penguar votimin për Presidentin e Kosovës.

Gaz lotsjellës u hodh për të kundërshtuar dhe shpreh pakënaqësinë e tyre ndaj procesit për zgjedhjen e Thaçit president i Kosovës.

Gazi u hodh në kohën kur Sabri Hamiti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës po u drejtohej ligjvënësve.

Gazin lotsjellës në kuvend e kanë hedhur deputetja e AAK –së Teuta Haxhiu dhe deputeti Faton Topalli.

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts