Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Mohamed Salah, 100 gola për Liverpool: shikojini të gjithë

Një nga yjet më të mëdhenj të futbollit, Mohamed Salah, 28 vjeç, shënoi një gol fundjavën e kaluar në derbin kundër Everton (2: 2), duke u renditur kështu në listën e shënuesve më të mirë në historinë e Liverpoolit, duke shënuar 100 ose më shumë gola.

Në derbin e qytetit në Goodison Park, Salah shënoi golin e dytë për Reds në minutën e 72-të.

Kujtojmë, Salah arriti në Liverpool në 2017 nga Roma dhe që atëherë ai ka luajtur 159 ndeshje për ekipin anglez.

Në karrierën e tij të deritanishme, ai gjithashtu ka luajtur për egjiptianin El Mokawloon, dhe për Basel, Chelsea, si dhe Fiorentina.

Deri më tani, ai ka shënuar 177 gola në 410 ndeshje në klubet ku ka luajtur.

Shihni të 100 golat e shënuar nga Salah:

auto pjese dak

Related posts