Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Mjekja e Infektivit apelon: virusi s’po përzgjedh, kujdes!

Një nga mjeket e Infektivit në QSUT, Dr.Migena Qato, apeloi për respektim masash, pasi, duke e paraqitur gjendjen të rënduar, tha se virusi tani nuk përzgjedh mosha.

Pandemia është e përmasave që më parë nuk ishim përballuar. Ditët e fundit nuk kanë qenë të lehta, pasi numri i rasteve është shtuar në mënyrë të konsiderueshme, dhe jo vetëm kaq, nuk po përballemi me pacientët që ishim mësuar të prisnim, të grupmoshave të treta, delikate me sëmundje shoqëruese.

Por tani për fat të keq dominojnë moshat e reja, të cilat kanë qenë të paprekura nga sëmundje të tjera më parë. Apeli shkon që të jemi shumë të kujdesshëm, të ruajmë disntancimin social, masat e higjienës, pasi COVID-i nuk ka preferenca në moshë, nuk po kursen askënd. Mbroni veten dhe të afërmit“, apelon mjekja e “vijës së parë” në Infektiv. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts