Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Minatori në Tanzani që bën miliona: zbulimi pas zbulimi! (pamjet)

Minatori tanzanian Saniniu Kuryan Laizer gjeti një gur tw çmuar, menjëherë pasi ai gjeti dy gurët më të mëdhenj tanzanite në botë.

Në qershor, ai gjeti dy gurë me peshë 9 e 5 kilogram (pamjet) dhe i shiti për 3.4 milion dollarë. Guri i fundit, që peshonte 6 kilogramë, iu shit shtetit për 2 milion dollarë.

Laizer, i cili është minator në rajonin e Simanjiro në veri të vendit, befasoi minatorët e tjerë në rajon me zbulimet e tij të njëpasnjëshme.

Guri tanzanite, i cili ekziston vetëm në Tanzani, përdoret për të bërë zbukurime dhe bizhuteri.

Minatori 52-vjeçar, i cili është edhe një fermer, njoftoi se sekreti i suksesit të tij ishte puna në ekip. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts