Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Meta, pas takimit me Yuri Kim: s’bëj komente! (në konferencë pa u kuptuar pse)

Presidenti Meta doli në një konferencë për shtyp fill pas një takimi gati 90-minutësh me ambasadoren amerikane Yuri Kim, pa u lexuar qartë nga media se pse, për ç’arsye konkrete.

Por ndërsa është pyetur për 14 pikat e tij të famshme, për të cilat, siçka thënë dhe vetë, nuk ka patur asnjë reagim,nga askush prej ndërkombëtarëve, kreu i shtetit dhe tipikisht një përgjigje skematike.

“Nuk dua të bëj komente për këtë takim zyrtar që ishte shumë pozitiv. Ne e dimë që SHBA mbështesin anëtarësimin e Shqipërisë në BE”.

E sa për ngërçin aktual, atë të Zgjedhores, Meta tha se ai e ka bërë punën e vet me opozitën

“Mesazhi tjetër ka qenë: mos paraqitni listë dëshirash por qëndroni qartë tek ato elementë bazikë për të cilat do të keni përkrahjen e partnerëve ndëkombëtarë dhe në mënyrë të veçantë të atyre të cilët janë mjaft të shqetësuar për problemnet e zgjedhjeve dhe legjitimitetit të institucioneve në Shqipëri dhe që kërkojnë një zgjidhje sa më të shpejtë në mënyrë që Shqipëria të marrë një vrull të ri drejt BE”, tha Meta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com