Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Meta mbledh “Komitetin e tij” COVID: Petrit Vasili e Tritan Shehu, më të zëshmit

Presidenti Meta mblodhi një “Komitet të tij” COVID, duke diskutuar me ta krizën e infektimeve në masë. Binin në sy, dyshja opozitare, në aksion politik që nga nisja e krizës, Tritan Shehu dhe Petrit Vasili, që të dy mjekë, por që nuk janë përfshirë në shërbim mjekësor në këtë krizë, duke zgjedhur të qëndrojnë në pozita politike.

“Sot gjendja është jashtë kontrollit, nesër do jetë akoma më jashtë kontrollit, kur të nisin edhe virozat. Shumë pak teste janë bërë. Popullsia duhet të bëjë testime, duhet të ftohet për këtë gjë. Bëhen vetëm 1400 teste, që janë pak”, tha Shehu.

“Strategjia e testimit duhet të jetë perfekt. Duhet të ketë një dekoncentrim të situatës. Është pandemi e duhet vijë zjarri në të gjithë territorin”, tha Vasili.

Kujtojmë se të njëjtën gjë ka bërë dhe kreu i opozitës Basha, duke mbledhur mjekë të tij në këtë krizë, si një lloj opozite mjekësore kundër qeverisë.

Nga Shkodra ku qe për një vizitë, Basha se “kjo gjendje kolapsi është përgjegjësi e keqmenaxhimit të krizës”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts