Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Melania Trump i vihet flaka në vendlindje

Një statujë prej druri e Zonjës së Parë të SHBA, Melania Trump iu vu zjarri afër vendlindjes së saj në Slloveni.

Pas pak, statuja e sharmuar u hoq.

Brad Downey, artisti amerikan që projektoi dhe porositi statujën, tha se statuja u dogj më 4 korrik, në Ditën e Pavarësisë së SHBA-së, shkruan BBC.

Policia i tha Reuters se ishte nisur një hetim.

Shtëpia e Bardhë nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment.

Statuja, që përshkruan zonjën Trump, e veshur me një pallto blu të ngjashme me atë që kishte veshur përurimin e burrit të saj dhe me dorën e saj duke bërë gjeste drejt qiellit, u ngrit në korrik 2019.

Disa banorë e quajtën statujën një “turp”, duke u ankuan se ajo s’dukej si “Zonja e parë”.

Një statujë prej druri e Donald Trump është bërë në Slloveni në gusht të vitit të kaluar. Por dhe ajo ishte në shënjestër, duke u rrëzuar në janar të këtij viti. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts