Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Mëhill Fufi: Antentati ndaj meje? Unë s’dija gjë

Deputeti i Partisë Demokratike Mëhill Fufi reagoi publikisht tre ditë pas deklaratave të deputetit të përjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi, ku thotë se nuk ka pasur asnjë dijeni se për “kokën” e tij ishin paguar para. Në fakt reagimi i tij ishte lajmëruar një ditë më parën dhe interesi publik për të mësuar qëndrimin e tij ishte i lartë. Por ndryshe nga sa pritej, Fufi nuk është shfaqur në publik, por reagimi i tij ka ardhur në redaksitë e mediave përmes një deklarate zyrtare të shkruar nga Partia Demokratike.

Deklarata e plote e Mehill Fufit

Edhe pse rezulton se Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe Ministri i Brendshëm paskan pasur informacion prej 6 muajsh për një plan të eleminimit tim fizik, unë nuk jam thirrur dhe as nuk jam informuar nga asnjë organ apo institucion për këtë skenar. Në këto kushte, hedh poshtë trillimet e bëra nga deputetë të caktuar dhe nga Kryetari i Kuvendit, sipas të cilëve më është ofruar mbrojtje fizike. Eshtë shpifje e ulët edhe aludimi sikur në këtë skenar qenkan përfshirë njerëz të afërt me ish-kryetarin e Partisë Demokratike. I bëj thirrje drejtësisë të zbardhë sa më shpejt ngjarjen dhe të vërë para ligjit përgjegjësit. Ngjarja është shumë e rëndë dhe kërkon një hetim të thellë objektiv dhe të painfluencuar nga klanet e pushtetit

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com