Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Mbappe, gol me dorë si Maradona (video)

Ylli francez i PSG, Kylian Mbappe, imitoi Maradonën e afro tre dekadave më parë duke bërë një gol me dorë, e që jo vetëm nuk u quajt por dhe u ndëshkua si gjest me një të verdhë.

Ndodhi kjo në përballje me Reims në kuadër të Kupës Franceze, ku parisianët fituan 3-0.

Dhe krejt panevojshëm, pas minutës së ’90, kur pritej bilbili i fundit, Mbappe çon topin në rrjetë me dorë, pas një kombinimi me Neymar.

Ndryshe nga Mbappe, Maradona realizoi me dorë në portën angleze, një gol që e çoi në finalen e Botërorit. Ndodhi kjo në Italia ’90. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts