Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Lufta me Corona-n, famëmadhi Duterte urdhëron vrasjen e atyre që nuk binden

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte paralajmëroi se do të urdhërojë policinë dhe ushtrinë të vrasin këdo që “shkakton telashe” mes një karantine një-muajshe që kërkon të ndalojë epideminë e koronavirusit në vend.

“Le të jetë një paralajmërim për të gjithë – dëgjoni qeverinë në këtë kohë sepse është e rëndësishme që të ketë bindje”, i tha ai kombit mbrëmë. “Dhe mos lëndoni profesionistët e kujdesit shëndetësor, mjekët … sepse është një krim i rëndë.”

“Urdhërat im për policinë dhe ushtrinë:  nëse dikush është në telashe dhe jeta juaj është në rrezik, qëlloni dhe vitini”, shtoi ai.

Duterte gëzon namin e të pamëshirshmit ndaj përdoruesve dhe trafikantëve të drogës, duke urdhëruar ekzekutimin e tyre kudo që hasen. /tesheshi.com/  

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com