Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Lindi mes gripit spanjoll, e kapi dhe Corona: kjo është mrekullia e italiane e këto ditëve

Italia, në një det me lajme të këqija, festoi shërimin e mrekullueshëm i një personi të infektuar nga koronavirusi, i cili qe 101 vjeç.

“Z. P.”, siç u thirr në publik për të mbrojtur identitetin e tij, u shtrua në spital javën e kaluar, por doli nga spitali të mërkurën pas mposhtjes së virusit, njoftoi të enjten qyteti i tij Rimini.

“Në kohërat më të errëta, disa histori kanë një kuptim më të gjerë,” tha nënkryetari i bashkisë Gloria Lisi.

Duke theksuar se “Z. P.” lindi në mes të një pandemie gripi spanjoll që vrau 50 milion njerëz, Lisi tha se kurimi i tij u dha “shpresë të gjithëve”.

Njerëzit e moshuar janë veçanërisht viktima të Covid-19. Sipas statistikave italiane, sëmundja vret 22.9 përqind të atyre mbi 90 vjeç.

Rimini është një qytet turistik bregdetar në Adriatik në provincën e Emilia-Romagna, vendi i dytë më i prekur pas Lombardisë. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com