Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kush është “pesha e rëndë” që ruan Ronaldon (video)

Ylli portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është nga ata që për nga tërheqja e publikut ndaj tij, edhe pse një futbollist e jo diç tjetër, futet te “njerëzit e rëndësishëm” të botës sa të ketë dhe një badigard.

Njeriu i tij kryesor në sigurimin e tij është Goncalo Salgado, një ish-luftëtar i MMA. Luftëtari që peshon 140 kilogram, pati shtatë ndeshje profesionale midis 2006 dhe 2011.

Por ai fitoi famë të madhe si shefi i sigurimit të Ronaldos. Ai e ruan portugezin në garat e ekipit kombëtar, në shumicën e ndeshjeve të klubeve, por edhe në ngjarje të tjera publike.

Ronaldo nuk mund të dalë për të pirë me miqtë, për të bërë pazar, në një restorant pa qindra gjuetarë autografësh që formohen rreth tij. Dhe kjo është arsyeja pse portugezi i dha Salgados një punë, që është në fakt një shok i tij. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts