Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kur trafikun e bllokon një…Piton (video)

Sezoni i musoneve, i cili zakonisht zgjat nga korriku deri në shtator, josh të gjitha llojet e krijesave në rrugët e Indisë.

Kështu, një Piton i gjatë shkaktoi një bllokim trafiku në autostradën Eastern Express në Mumbai.

Gjarpri kaloi rrugën dhe u mbështoll rreth rrotës së një makine. Shoferi e vuri re dhe, në kundërshtim me reagimin e parë që shumë prej nesh do të kishin, ai me qetësi thirri ndihmë dhe hoqi rrotën për të shpëtuar zvarranikun e madh.

Kapësve të gjarprit iu desh rreth një orë për të mbërritur, dhe oficerët e policisë lokale gjithashtu mbërritën në vendin e ngjarjes për të siguruar që automjeti të lëvizte normalisht.

Një video e shpëtimit të pitonit po qarkullon në rrjetet sociale dhe shumë kanë shprehur mosbesim dhe tronditje.

Zyrtarja e Shërbimit Pyjor Indian, Susanta Nanda shpërndau videon në Twitter. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts