Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kur qentë endecakë bëjnë “engjëjt mbrojtës”: si e shpëtuan një vajzë nga përdhunimi

Ministria e Punëve të Brendshme në Kaluga, Rusi, raportoi për një ngjarje që ndodhi më 3 tetor. Në mbrëmjen vonë të asaj dite, një banore e Kaluga-s mbaroi punën në dyqan dhe u drejtua për në shtëpi. Në një rrugë të errët, ajo u sulmua papritur dhe u përpoq të përdhunohej nga një burrë i panjohur.

Vajza po mbrohej, duke bërtitur, por askush nuk e ndihmoi në orët e vona, në një vend ku nuk kishte frymë njeriu. Atëherë u shfaqën “engjëjt mbrojtës”: një tufë me qen endacakë, e cil e përzuri përdhunuesin dhe e shpëtoi vajzën.

Viktima denoncoi në polici dhe hetimi çoi në arrestimin e një 30-vjeçari. Përdhunuesi u dërgua në stacionin e policisë, ku viktima e identifikoi atë. Ai u arrestua, filloi procedimi penal dhe shumë besojnë se me qentë endacakë shpëtimtare e meritojnë një shpërblim të veçantë. /tesheshi.com/ 

auto pjese dak

Related posts