Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kundër kancerit të prostatës: ushqimi që ju vjen në ndihmë

Sipas një studimi, meshkujt me kancer në prostatë mund të ulin rrezikun e vdekjes, duke ngrënë kikirikë.

Duke ngrënë 5 grushte me kikirikë në javë shkurtohet norma e vdekjes për 34%, thanë studiuesit.

Rezultatet erdhën nga një studim i madh mbi efektet e dietave të pasura me kikirikë, arra dhe lajthia në kancerin e prostatës.

Në studimin e publikuar në Gazetën Britanike të Kancerit, ekspertët nga Shkolla e Mjekësisë “Harvard” në Boston, gjetën se kikirikët, arrat dhe lajthitë (duke përfshirë edhe nuts të tjerë) shkurtojnë rrezikun e vdekjes nga kanceri i prostatës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com