Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kryqëzohet Elizabeta 94-vjeçare: ku e ke maskën mbretëreshë?!

Mbretëresha Elizabeta II, 94 vjeçe, u shfaq për herë të parë në publik pas karantinës në mars dhe u bashkua me nipin e saj, Princin William, 38 vjeç.

Së bashku ata vizituan një laborator në Porton Down në Anglinë jug-perëndimore dhe u takuan me stafin dhe ushtarët e atshëm. Mbretëresha dhe nipi i saj ishin atje për hapjen e një qendre të re dhe iu tregua përpunimi mjeko-ligjor i eksplozivëve.

Fotografitë e vizitës së tyre u postuan në profilin zyrtar të familjes mbretërore në Instagram, dhe shumë ndjekës vunë re se as Elizabeth dhe as William nuk kishin maska ​​mbrojtëse në fytyrat e tyre ashtu si njerëzit që takuan. Kjo shkaktoi zemërim publik,.

“Jam shumë i zhgënjyer që nuk i shoh të veshur me maska. Ata po dërgojnë një mesazh të tmerrshëm dhe humbën një mundësi të mirë për të qenë shembull”, “Nuk ke maskë?!”, “Pa maska? Mirë, për mbretëreshën, por që ajo të mbrohet nga njerëzit përreth saj, ata duhet domosdoshmërisht të mbajnë maska”, “Po sikur të vendosni maska ​​dhe të respektoni distancën? Të paktën për shembull për të tjerët, nëse asgjë tjetër”,”Unë nuk jam një polic maske në rrugë, por unë mendoj se mbretëresha ose ata përreth saj duhet ta kenë atë të paktën brenda” , komentuan ata. Ata shtuan se të paktën njerëzit me të cilët mbretëresha dhe princi u takuan duhet të kishin një maskë nëse ajo nuk e ka një të tillë.

Media britanike raportoi një shpjegim nga pallati në të cilin u theksua se Elizabeth, Princi William dhe stafi nuk kishin maska ​​sepse të gjithë njerëzit, 48 prej tyre para takimit me anëtarët e familjes mbretërore u testuan për koronavirus dhe rezultatet ishin negative. Ata gjithashtu thanë se mbretëresha dhe princi mbanin një distancë shoqërore nga njëri-tjetri, por edhe nga i gjithë stafi, kështu që ata ishin gjithmonë dy metra larg.

Por ndjekësit e familjes mbretërore kishin vërejtur më parë në foto se të gjithë qëndronin shumë afër. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts