Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kritikat për “Shengenin”, Rama: çfarë s’po kupton as Isa Mustafa

Kryeministri Rama reagoi ndaj qëndrimit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për “Shengenin” rajona, duke thënë se ishte i befasuar

“Jam i befasuar nga deklarata e Isa Mustafës. Të flasësh për këtë proces për një proces që rikrijon Jugosllavinë është e tepërt dhe jo fort elegante. Çfarë është “Shengeni” ballkanik? Ai është refuzuar nga BE dhe Serbia. Kjo e ka parë si kërcënim.

Sot, kur Serbia lëshon në këtë drejtim sepse sheh interes që të përfitojë nga shtetet e tjera ne kundërvihemi. Sa herë është folur për hapjen e kufinjve, është vënë kuja për Shqipërinë e madhe.

Unë i kam thënë Vuçiç se nëse nuk përfshihet lëvizja e lirë ne nuk përfshihemi. Kam dëgjuar nga Albin Kurti që ka thënë se Kosova është mirë të jëtë në tryeza por unë nuk marr përsipër të bëj më të madhin dhe të bind njeri. Janë liderët e Kosovës që vendosin”, tha shefi i qeverisë shqiptare. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com