Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Koeman i shqetësuar: ç’po ndodh me Leon, pse nuk po shënon?

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, pas disfatës së ekipit të tij nga Getafe, nuk mungoi të kritikojë lojtarin më të mirë të ekipit, Lionel Messi.

“Messi mund dhe duhet të bëjë më shumë për momentin. Unë nuk kam ndonjë vërejtje të veçantë, mund të thuhet se ai nuk kishte fat…Ai goditi shtyllën dhe në ndeshjen tjetër do të jetë një gol. Unë nuk kam asnjë dyshim për të dhe ne do ta shohim atë përsëri me më të mirën prej tij”, tha Koeman,

Nën pandemi, Messi ka shënuar vetëm shtatë gola në 19 ndeshje, katër prej të cilave nga pika e bardhë.

Këtë sezon, ai ka tundur rrjetën vetëm kundër Villarreal, nga pika e penalltisës. Trajneri holandez dëshiron ta shohjë Messin, ashtu siç dëshiron të jetë, në prag të El Clasico-s më Realin në fundjavë.

Para kësaj, Barcelona do të ketë një ndeshje në Champions kundër Ferencvaros.

Spanjollët janë favoritë të mëdhenj në këtë duel, kështu që shanset për fitoren e tyre janë 1.10, ndërsa shanset për hungarezët janë deri 19.0. Në barazim, shanset janë 11.0.

auto pjese dak

Related posts