Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kishin dalë për peshk, fëmijë gjermanë “peshkojnë” armatim lufte

Disa fëmijë gjerman kishin dalë për peshkim, por ajo që gjetën nuk qe peshk. Përmes një magneti që kishin vënë në shkopin e peshkimit, ata kapën municion të mbetur nga Lufta e Dytë Botërore.

Policia tha se zona Gotha, ku edhe u zbuluan mbetjet, nuk paraqiste ndonjë rrezik për shpërthimin e ndonjë pajisjeje, dhe që ajo që kishin gjetur fëmijët ishte vërtetë e pazakontë.

Kur fëmijët e tërhoqën shkopin nga uji, mbetën të befasuar kur zbuluan gëzhoja plumbash dhe mbetje armatimi të ndryshkur.

Edhe pse kanë kaluar 75 vjet prej luftës, Gjermania ende është e ndotur me bomba dhe mjete të tjera shpërthyese të Luftës së Dytë Botërore. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com