Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kim Jong Un mbërrin në Rusi, por jo si të gjithë liderët e tjerë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka mbërrijtur në territorin e Rusisë dhe që nesër pritet të mbajë takim me presidentin rus, Vladimir Putin.

Një zyrtar i lartë i Kremlinit ka bërë me dije se “Putin dhe Kim do të diskutojnë përpjekjet politike dhe diplomatike për të zgjidhur çështjen bërthamore në gadishullin Korean”.

Takimi përkon me kohën kur administrata e presidentit amerikan Donald Trump po përpiqet të sigurojë një marrëveshje për t’u dhënë fund tensioneve bërthamore me Korenë e Veriut.

Është interesant të dihet se lideri komunist, për dallim nga të tjerët nuk e përdorë aeroplanin si mjet udhëtimi, dhe kjo bën që udhëtimet e tij të zgjasin me ditë të tëra. Për të takuar Donald Trumpin në Vietnam, atij iu deshën më shumë se 60 orë udhëtim me tren. Treni i tij është personal, luksoz dhe ka hapësirë konferencash. Nuk është për t’u çuditur se ai është i blinduar me mbrojtje anti-plumb/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com