Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Keni mall për dimrin? Ja ku po bie borë në zemër të Europës…(video)

Të dielën, bora përfshiu Tirolin, një rajon malor në zemër të Alpeve, Austri, si dhe qytetin e vogël të Livignos në Itali.

Skena e dimrit nga fshati në 1.470 metra mbi nivelin e detit është postuar në Facebook nga shërbimi meteorologjik “Severe Weather Europe”.

Sigi Fink reports this winter scene at only 1470 m elevation in Zwieselstein, Tirol, Austria today, September 8th! Thank you!

Posted by Severe Weather Europe on Sunday, 8 September 2019

Në këtë pjesë të Austrisë, bora shpesh “mbijeton” gjatë gjithë verës, kështu që kjo nuk është një dukuri e pazakontë për banorët e qyteteve dhe fshatrave përreth.

Në çdo rast, nëse ndjen ajrin e ftohtë, dijeni që po vjen nga Tiroli!

E njëjta faqe postoi edhe një fotografi më dëborë nga Alpet italiane. Këtë herë, nga qyteti i Livigno, 1.800 metra mbi nivelin e detit. /tesheshi.com/

Snowing handkerchiefs in Livigno (1800 m), NW Italy today, September 8th! Video: @aldegherielena / Meteo Reporter Storm

Posted by Severe Weather Europe on Sunday, 8 September 2019

auto pjese dak

Related posts