Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ja si i ilustron Kathimerini negociatat e Cipras me kreditorët në Bruksel

Kryeministri grek, Aleksis Cipras përballet me presion jo vetëm nga kreditorët ndërkombëtarë të Athinës, por edhe Brenda vendit e sidomos, Brenda partisë së tij të radikalëve të majtë, Syriza. Ndërsa në Bruksel vijojnë negociatat, media në Athinë po I bën jehonë mundësisë për zgjedhje të parakohshme në vjeshtë. Kjo për arsyen, se Cipras ka përfshirë në planin e reformave të paraqitura në Bruksel edhe masa që u kundërshtuan nga referendumi popullor.

Gazeta Kathimerini lajmin e negociatave në Bruksel, e ka ilustruar me këtë karikaturë të Cipras që jep qartë idenë e presionit dhe shpartallimit të kryeministrit që vetëm në janar të këtij viti ishte shpresëplotë se do të negocionte një marrëveshje të re me kreditorët ndëkombëtarë të Athinës.

/tesheshi/

auto pjese dak

Related posts