Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Itali: nëna braktis fëmijën për shkak të COVID-19?

Një nënë që çoi foshnjën në spital pasi i mituri doli me COVID-19, e braktisi më pas atë, thanë mjekët italianë.

Kur gruaja dhe foshnja arritën në një spital në Palermo javën e kaluar, ata u testuan për koronavirus dhe të dy ishin pozitivë. Por ndërsa foshnja po trajtohej në spital nëna e braktisi fëmijën.

Policia rendi në kërkim të saj, pasi ajo nuk iu përgjigj thirrjeve të stafit mjekësor.

“Stafi mjekësor u përpoq të kontaktojë nënën për ditë të tëra, por s’ja doli. Pastaj thirrëm policinë duke i thënë se mund të kishim një rast të një fëmije të braktisur”, tha mjekja Marilu Furnari, raporton The Sun.

Sipas gazetës La Repubblica, gruaja së pari bëri sikur ishte tezja e foshnjës 4-muajshe para se të zhdukej më 12 tetor.

Gazeta shkruan se dy ditë më vonë, një person tjetër femër u shfaq në spital, e cila gjithashtu pretendoi të ishte halla e fëmijës. Sidoqoftë, personeli u dyshua dhe kontaktoi policinë, pas së cilës një grua tjetër u largua.

Për fat të mirë, fëmija është shëruar që nga COVID-19, një sëmundje që ka vrarë më shumë se 36,000 njerëz në Itali deri më tani. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts