Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ish-ministri i Drejtësisë, sërish kundër Reformës në Drejtësi: e pa vlerë!

Ish-minisitri Ylli Manjani, kritik i Reformës në Drejtësi qyshse ishte dhe ne qeverinë Rama si ministër Drejtësie, e ka sulmuar sërish ashpër atë

“Reforma në Drejtësi nuk është reformë e thellë, është një reformë për të hequr ca, e për të vënë ca të tjerë. Gjithë ajo gugule e madhe kështu përfundon. Reforma e vërtetë nuk është bërë. Reforma se si bëhet gjyqi dhe jo kush do e bëjë gjyqin. Në sistemin tonë të burgjeve ne kemi gjysmën e të burgosurve pa vendim fajësie. Ata janë të paraburgosur, por rrinë në burg. Një pikë që tregon dështimin spektakolar të reformës në drejtësi dhe të gjitha reformat e tjera. Kjo reformë ska për t’i dhënë kurrë frutet e saj, sepse kjo synon vetëm që të heqë ca, e të vërë ca të tjerë”, tha Manjani i ftuar në Top Talk.

Sa për shkarkimin e tij nga Rama si ministër, ai tha se kjo ka ardhur për shkak se ka thënë gjithnjë atë që ka menduar, e në rastin konkret mundet prej deklarimeve anti-kanabis. /tesheshi.com/    

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com