Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ironia: Ish-lojtari i zi i NBA zhdëp protestuesin e bardhë anti-racist. Dhe ja pse…(video)

Ish-basketbollisti i njohur i NBA, J.R. Smith rrahu një protestues nga ata që kanë pushtuar këto ditë sheshet e rrugët e SHBA me reagime të dhunshme, pasi ata, edhe ai, i kishin dëmtuar më parë makinën e tij.

Ish-lojtari i Cleveland Cavaliers konfirmoi vërtetësinë e videos, e cila u përhap në rrjetet sociale, dhe shpjegoi pse sulmoi protestuesin, shkruan TMZ Sports.

Smith vuri re se makina e tij ishte goditur pikërisht nga ai, të cilën më pas e ndoqi dhe e zhëpi.

Ironia në këtë rast është fakti se ndërsa protestat kanë shpërthyer kundër racizmit  – pas vdekjes së një të ziu nga gjuri në fyt i një polici të bardhë – te incidenti në fjalë, protestuesi është i bardhë e njeriu qe e vë poshtë duke e shqelmuar është i zi. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com